Muhabbet Kuşu Vitamin Verilmeli mi? Evde Vitamin Nasıl Yapılır?

   14.02.2021
   417
   Muhabbet Kuşu Vitamin Verilmeli mi? Evde Vitamin Nasıl Yapılır?

   Muhabbet kuşunuza vitamin vermek daha sağlıklı olmaları için oldukça önemlidir. Kuşlar bazı durumlarda vitaminleri yemlerden ya da sudan temin edemezler ve bu durumda bağışıklık sistemlerinin zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden vitamin vererek kuşunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.


   Muhabbet Kuşu Vitamin Verilmeli Mi?


   Muhabbet kuşlarına vitamin verilmesi mümkündür ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için de oldukça yararlıdır. Vitamin vermek çeşitli hastalıklara karşı dirençli olmalarını sağladıkları gibi aynı zamanda sağlıklı bir gelişim göstermelerini sağlar. Özellikle soğuk mevsimlerde C vitamini vermek soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıkları ortadan kaldırarak bu havaları daha sağlıklı şekilde geride bırakmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda ishal gibi sık görülen hastalıkların da çabuk bir şekilde giderilmesine vitamin vermek yardım sağlamaktadır.


   Muhabbet Kuşu Vitamin Kaç Gün Arayla Verilir?


   Muhabbet kuşunuza vitamin vermek için muhabbet kuşları için özel olarak üretilmiş vitamin takviyelerini tercih edebilirsiniz. Bu vitaminler sıvı formundadır ve kuşunuzun içme suyuna birkaç damla damlatılarak eklenmektedir. Öncelikle bağışıklık sistemini güçlü tutmak için içme suyuna her gün vitamin ekleyebilirsiniz. Temel olarak vitaminin içme suyuna her gün eklenmesi, suyunun her gün değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Eğer suyunu birkaç gün değiştirmediyseniz bu durumda her gün vitamin eklemenize de gerek yoktur.


   Hazır satılan vitaminleri bu şekilde kullanırken bazı vitaminler için kullanacağınız farklı takviyeleri için haftalık olarak vermeniz gerekir. Örneğin C vitamini için birkaç damla limon damlatabilirsiniz.


   Muhabbet Kuşu Evde Vitamin Nasıl Yapılır?
   Muhabbet kuşunuza evde vitamin takviyesi yapmak için içme suyuna birkaç damla limon suyu damlatabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bu takviye son derece yararlı olacaktır. Bunun yanında haftada bir olacak şekilde içme suyuna pekmez ya da bal ilave edilmesi de bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve soğuk mevsimlerde üşememesine neden olacaktır. Bunun yanında elma sirkesini de haftada bir kez olacak şekilde eklemek muhabbet kuşunuzda bulunmakta olan parazitlerin yok olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda yağlanmaları bakımından da fayda gösterecektir. Yine içme suyuna az miktarda çay suyu da ekleyebilirsiniz. Çay, ishal olan kuşlarınıza karşı iyi gelecek ve aynı zamanda sakinleştirici etki de gösterecektir.


   Muhabbet Kuşu Vitamin Tavsiyeleri Nelerdir?
   Hazır vitaminlerden ve diğer besinlerden elde edeceğiniz vitaminleri gruplarına göre seçebilirsiniz. D vitamini kuşunuzun kemiklerinin ve iskelet sisteminin güçlü olmasını sağlar. A vitamini solunum yollarını düzenler. B vitamini ise gaga ve ayak kısımlarının sağlıklı olmasına neden olur. C vitamini ise bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu noktaları dikkate alarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

   Muhabbet Kuşu Ne Yer?

   Erkek ve Dişi Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?En Sevdiği Kelimeler Neler?

   Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi – Çiftleşmesi İçin Ne yapılmalı?

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.