Albino Muhabbet Kuşu

   14.02.2021
   399
   Albino Muhabbet Kuşu

   Albino Muhabbet Kuşu


   Albino muhabbet kuşu
   olarak bilinen muhabbet kuşları özellikle beyaz renkleri ile dikkat çekerler. İnsanlar ile iletişimi son derece iyi olan bu özel kuşlar, aynı zamanda insanlara alışmak açısından da son derece başarılıdırlar. Beyaz ya da beyaza yakın tonlarda olan bu kuşun renkleri özellikle kuş severler için çok çekici gelmektedir.


   Albino Muhabbet Kuşunun Bakımı Nasıl Olmalı?

   Albino muhabbet kuşu bakımı için ekstra bir çaba göstermeye gerek yoktur. Bakımı diğer muhabbet kuşları ile aynı özelliklere sahiptir. Bu yüzden rahat edeceği, konforlu bir kafes tercihinde bulunmak bakımı için ilk önemli noktadır. Bunun yanında diğer muhabbet kuşları için üretilmiş olan özel yemlerden tercih etmeniz ve onları kullanmanız da yine beslenmesi için yeterli olacaktır. Eğer albino muhabbet kuşunu yeni sahiplenmişseniz bu durumda evinize alışmasına kadar zaman tanımak yine önemli bir noktadır. Daha sonra ise size alışmasını sağlamak için onunla ilgilenebilirsiniz.


   Albino Muhabbet Kuşu Özellikleri Nelerdir?


   Albino muhabbet kuşları özellikleri
   arasında ilk öne çıkan beyaz renklere sahip olmasıdır. Genel olarak albino muhabbet kuşlarının çoğunluğu dişi olmaktadır. Erkeklerin sayılarının neden daha az olduğu ise bilinmemektedir. Ayrıca albino muhabbet kuşları için kolay bir şekilde cinsiyet ayrımı da yapılamamaktadır. Kesin olarak cinsiyet ayrımı yapmayı DNA testi gibi masrafları testler sağlamaktadır. Bu yüzden sahipleri cinsiyet ayrımı yapmaya çok fazla dikkat etmezler.
   Parlak bir ışık altında kanatlarına bakıldığında albino kuşlarının kanat renginin mavi tonlarında olduğu da görülebilmektedir. Bunun yanında albino muhabbet kuşları, diğer muhabbet kuşlarına göre genleri yüzünden deri hastalıklarına karşı daha az dayanıksız olmaktadırlar.


   Beyaz Muhabbet Kuşu


   Beyaz muhabbet kuşu
   olarak adlandırılan kuşlar esasında albino muhabbet kuşlarıdır. Albino kuşların tüy renkleri beyaz olduğu için yaygın olarak beyaz muhabbet kuşu olarak anılmaktadırlar. Beyaz muhabbet kuşları insan canlısı kuşlar oldukları için bu kuşa sahipseniz onunla yeterince ilgilenmeli, gün içerisinde kendisine zaman ayırmalı ve her zaman ilgi odağı olduklarını hissettirmelisiniz. Çok çabuk bir şekilde strese girebildikleri için sizden olumsuz bir davranış görmeleri halinde hastalıklara karşı daha dirençsiz olacaklardır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.